fbpx
Menu Zamknij

Stowarzyszenie na Rzecz Sportu i Turystyki Krajoznawczej „Zdrowie” powstało w 2005 roku. Działalność Stowarzyszenia oparta jest wyłącznie na pracy wolontariuszy.

Działalność Stowarzyszenia „Zdrowie” polega na kreowaniu warunków do uprawiania sportu, oraz rozkwitu turystyki w bliższym i dalszym regionie, promowaniu walorów przyrodniczych, krajoznawczych. Powstało z myślą o ludziach w każdym wieku, pełnych sportowej pasji, ale również o ludziach, którzy na co dzień stykają się z brakiem aktywności fizycznej – szczególnie dzieci i młodzieży – by również wspierać je w umiejętnym równoważeniu siedzącego trybu życia (TV, komputer, gry na telefon). Ruch jest jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na zdrowie, ale również ma wpływ na poprawę koncentracji, systematyczności i samodyscypliny, a także umiejętność pracy w grupie. Dodatkowa korzyść to także budowa własnej wartości i pewności siebie, rozładowanie stresu, socjalizacja.

Ważnym zadaniem jest również kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, jako proces całożyciowy i powinien towarzyszyć człowiekowi na każdym etapie jego rozwoju; Stowarzyszenie Zdrowie podczas organizowanych imprez, prowadzi kampanie uświadamiające jak ważne jest śniadanie, codziennie spożywanie owoców i warzyw, zdrowe przekąski.

„Zdrowie – jedno z podstawowych dóbr niematerialnych”

Dodatkową działalnością Stowarzyszenia jest informowanie o korzyściach wynikających z ubezpieczeń oraz o prawach i obowiązkach osób z nich korzystających, „Zdrowie” umożliwia przystąpienie do ubezpieczenia grupowego na warunkach indywidualnych.

 

Na przestrzeni 14 lat swojej działalności Stowarzyszenie na Rzecz Sportu i Turystyki Krajoznawczej „Zdrowie” zorganizowało kilkadziesiąt imprez integracyjnych, pomogło szkołom i ośrodkom oraz współuczestniczyło w różnych inicjatywach społecznych.